کد خبر : 141تاریخ ثبت : 1395/2/11 12:20:27
در مقابل تهاجم علمی جهان استکبار خط مقاومت علمی ایجاد شود + تصاویر


در مقابل تهاجم علمی جهان استکبار خط مقاومت علمی ایجاد شود + تصاویر

به گزارش روابط عمومي دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس (شهید تندگویان) با حضور حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر، دانشگاهيان، فن آفرينان، صنعتگران، مسئولان ملي و محلي روز چهارشنبه در سالن اجتماعات دانشكده نفت و گاز دانشگاه خليج فارس بوشهر برگزار گردید.

حضرت آیت‌الله صفایی ‌بوشهری در این مراسم با بیان اینکه جهان استکبار به دنبال مصادره علوم بنیادین و اقتداربخش هستند، اظهار داشتند: جهان استکبار با این نوع مدیریت محیط‌های دیگر را نیز توسط علم تحت فشار قرار می‌دهد.

ایشان افزودند: اگر از جبهه استکبار علمی قدرت علمی گرفته شود شاهد فروپاشی کشورهایی همچون آمریکا خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تصریح کردند: اگر بخواهیم در فضا و تاریخ بین‌المللی فصل نوینی را ایجاد کنیم باید در حوزه دانش و فناوری حرکت احیای آزادی علم از دست استکبار ایجاد کنیم.

ایشان با بیان اینکه باید به حوزه علم و فناوری نوین توجه ویژه‌ای شود، افزودند: رهبر معظم انقلاب با طرح نهضت جنبش نرم‌افزاری حرکت نوینی را آغاز کردند اما مقوله عمل مقوله‌ای نیست که در آن یک‌شبه ره صدساله را پیمود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تأکید نمودند: باید در مقابل تهاجم علمی جهان استکبار خط مقاومت علمی ایجاد کرده تا انحصار علمی جهان استکبار را بشکنیم.

حضرت آیت‌الله صفایی ‌بوشهری تصریح نمودند: برای رسیدن به خط مرزی علم باید تلاش فراوان کنیم و سپس با رسیدن به این خط مرزی حرکت جهادگونه در عرصه علم ایجاد کرده و علوم فوق روز تولید کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه دادند: کشوری موفق است که هر روز در عرصه طراحی و تولید مرجعیت علم عمل کرده و جهان را متوجه خود کند.

ایشان گفتند: یکی از عرصه‌های بین‌المللی حوزه انرژی است، انرژی سرچشمه تمامی تولیدات است و اگر انرژی را از عرصه‌های مختلف تولید حذف کنیم 98 درصد از مراکز تولید تعطیل می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خاطرنشان کردند: اگر به دنبال این هستیم که ایران کشوری ممتاز در عرصه انرژی باشد باید عرصه‌های مرتبط با انرژی را تقویت کرده و به مرجعیت علمی در این زمینه برسیم.

حضرت آیت‌الله صفایی ‌بوشهری افزودند: برای کشوری چون ایران یک ضعف است که به عنوان سرزمین انرژی مطرح باشد اما در عرصه علوم مرتبط با انرژی وابسته به دیگران باشد.

ایشان ادامه دادند: نگاه ما کشف، استخراج، پالایش، تبدیل و فروش ذخایر انرژی بوده و این بدترین نوع مدیریت انرژی هیدروکربنی است، بنابراین باید علم و مرجعیت دانش انرژی را داشته، آن را صادر کرده و به سمت علوم و فناوری‌های برتر برویم.

حضرت آیت‌الله صفایی ‌بوشهری گفتند: باید در نوع مدیریت انرژی تحول ایجاد کنیم شکی در این نیست که جوانان ایران، جوانان برتر هستند، بنابراین باید در حوزه انرژی و توسعه این بخش با نگاه فوق روز در فضای ملی و بین‌المللی حرکت کنیم.

ایشان افزودند: باید پالایشگاه‌های بین‌المللی داشته باشیم و با حضور فعال در این عرصه تحریم ارزی نشویم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر یادآور شدند: ایجاد پالایشگاه‌های بین‌المللی در کشورهای دوست و همراه و فعال کردن دانشگاه‌های بین‌المللی نفت و گاز و کرسی‌های نظریه‌پردازی در این حوزه ضروری است.

انتهای پیام/

گزارش تصویری
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه