کد خبر : 164تاریخ ثبت : 1395/10/25 13:51:54
 انعقاد تفاهم‌نامه بین تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و ‌نماینده ولی فقیه در بوشهر


انعقاد تفاهم‌نامه بین تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و ‌نماینده ولی فقیه در بوشهر

به گزارش خبرگزاری تسنیم در مراسمی بعدازظهر امروز با حضور رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تفاهم‌نامه فرهنگی استان بوشهر منعقد شد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در آیین انعقاد این تفاهم‌نامه فرهنگی با بیان اینکه فرهنگ نقش مهم و تاثیرگذاری در توسعه و پیشرفت دارد، اظهار داشت: زیر‌ساخت توسعه بر اساس ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها توجه به فرهنگ است که در این راستا  نیاز به طراحی و تدوین برنامه فرهنگی است.

حجت‌الاسلام احمد واعظی با بیان اینکه در مسیرهای توسعه  توجه به زیرساخت‌های فرهنگی حائز اهمیت است، افزود: در مسیرهای پیشرفت و توسعه پیامدهای فرهنگی آن نقش بسزایی در رشد و توسعه دارد  که مدیران دستگاه‌های اجرایی باید نگاه ویژه‌ای نسبت به ارزش ‌های فرهنگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر همدلی مسئولان و مردم  بسیار مطلوب است، افزود: با وجود همدلی و تعامل میان مردم و مسئولان آرامش در بین مردم استان بوشهر برقرار است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با تاکید بر این نکته که تربیت طلاب فهیم ضامن رشد و تعالی جامعه است تصریح کرد: تربیت طلاب فهیم، آگاه، زمان شناس و با تدبیر ضامن رشد و تعالی جامعه است.

واعظی تاکید کرد: اگر ما دلسوز فرهنگ دینی و اسلام هستیم باید در تربیت فضلای متدین آگاه و عالم تلاش کرده و فضای مناسب برای فعالیت سربازان اسلام و قرآن برای فعالیت فرهنگی فراهم شود.

امام جمعه بوشهر نیز با اشاره به نقش مهم فرهنگ  دینی در توسعه و پیشرفت افزود: استان بوشهر از دیر باز به عنوان یک استان فرهنگی شناخته شده بود بگونه‌ای که افق فرهنگ ملی از بوشهر به استان‌های همجوار و فرهنگ اسلامی از بوشهر به کشورهای همجوار مورد استقبال قرار می‌گرفته است.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری با بیان اینکه مردم این استان همواره با فرهنگ دینی مانوس بودند، خاطرنشان کرد: سرمنشا بسیاری قوی در امور فرهنگی اصحاب فرهنگی است که باید سند فرهنگ عمومی استان بوشهر بر این اساس طراحی و تدوین شود.

نماینده ولی فقیه با اشاره به طراحی برنامه‌های فرهنگی استان بوشهر گفت: براساس طراحی‌های انجام شده تفاهم‌نامه‌ای با دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با دفتر نماینده ولی فقیه در استان بوشهر منعقد می‌شود.

در این نشست با حضور حجت‌الاسلام احمد واعظی و آیت‌الله صفایی بوشهری، تفاهم‌نامه فرهنگی تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و دفتر نمایندگی ولی فقیه در بوشهر منعقد شد.
انتهای پیام/

گزارش تصویری
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه