کد خبر : 166تاریخ ثبت : 1395/12/21 07:33:34
با انتخاب آیت الله صفایی بوشهری به عنوان چهره ماندگار 1395 بوشهر از معظم له تجلیل شد+تصاویر


با انتخاب آیت الله صفایی بوشهری به عنوان چهره ماندگار 1395 بوشهر از معظم له تجلیل شد+تصاویر

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر،نهمین آیین نکوداشت هفته بوشهر شامگاه چهارشنبه برگزار شد که آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به عنوان چهره ماندگار شهر بوشهر انتخاب گردید و از وی تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم که با استقبال گسترده مردم ولایتمدار استان بوشهر، فرماندهان نظامی و انتظامی استان،جامعه روحانیت استان دانشگاهیان پژوهشگران،فرهنگیان برگزار شد از آیت‌الله صفایی‌بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به دلیل سال‌ها  تلاش در راه اعتلای فرهنگ  و ادب و پیشرفت استان در زمینه های علمی  و تالیفات گسترده برای بازشناسی فرهنگ مردم ولایتمدار بوشهر در صحنه‌های ملی و بین‌المللی با حضور و سخنرانی در تعداد بی‌شماری کنگره علمی به عنوان چهره ماندگار سال 95 روز بوشهر معرفی گردید.

تالیف بیش از 30 کتاب و ارائه ده ها مقاله در موضوعات مختلف، تدریس کتب تالیف شده آیت الله صفایی بوشهری در حوزه های علمیه سراسرکشور، داشتن آثار قلمی و سخنرانی های علمی، برگزاری سالانه همایش روز قرآن، اهتمام به علمای مجاهد همچون آیت لله بلادی بوشهری و برگزاری کنگره ای به نام وی، اشراف کامل بر تاریخ ملی، داشتن روحیه مبارزاتی و استعمارستیزی، تلاش برای احیای قبر رئیسعلی دلواری در نجف و مرمت قبر این شخصیت از جمله ویژگی هایی بود که سبب شد آیت الله صفایی بوشهری که به فرموده مقام معظم رهبری "عالم فرزانه" است به عنوان چهره ماندگار بوشهر انتخاب شود.

آیت الله صفایی بوشهری در این آیین ضمن تقدیر و قدردانی از انتخاب  ایشان به عنوان چهره ماندگار شهر بوشهر فرمودند:  ای کاش به جای من عالمان و روحانیان برجسته دیگر این استان انتخاب می شدند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشتند: چهره ماندگار و مانای این شهر و استان شهدای گرانقدر و مردم سخاوتمند آن هستند.

ایشان بیان کردند: همواره آرزو دارم که روزی برای توسعه متوازن کشور، بوشهر یک الگو و نمونه باشد و مردم این استان نیز لبخند به لب داشته و سفره آنها از نان و نعمت خداوندی پر برکت باشد.

استان بوشهر به عنوان استان مورد حمایت بخش آموزش و فناوری سازمان ملل انتخاب شد

استان بوشهر بالاتر از تمامی استانهای بزرگ ایران پس از پی گیری های به عمل آمده در شورای عالی انقلاب فرهنگی به بخش آموزش و فن آوری سازمان ملل معرفی شد.

امام جمعه بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود فرمودند: 15 استان کشور برای انتخاب به عنوان منطقه ویژه علم و فناوری کشور با یکدیگر رقابت داشتند که در نهایت استان بوشهر از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به این عنوان مهم دست یافت.

ایشان فرمودند:در حال حاضر استان بوشهر مورد حمایت ویژه بخش دانش و فن آوری سازمان ملل و از طرف تمامی کشورهای برخوردار علمی و دارای فن آوری نوین در این عرصه حمایت می شود

آیت الله صفایی بوشهری  در ادامه فرمودند: این انتخاب باعث ورود شرکت های دانش بنیان به بوشهر و توسعه این شهر می شود و با این انتخاب بوشهر مورد حمایت مجامع علمی دنیا قرار می گیرد.

ایشان همچنین فرمودند من همیشه خودم  را هزینه بوشهر کرده ام و خواهم کرد و  روزی که بوشهر یکی از شهرهای ایران به عنوان الگوی برتر استان های دیگر از نظر علمی، رفاهی، و فن آوری براساس توسعه دانش بنیان بشود به گونه ای که لبخند بر لب های همه بوشهری ها بنشیند به آرامش می رسم.

انتهای پیام/

گزارش تصویری
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه