کد خبر : 189تاریخ ثبت : 1399/8/17 09:20:06
وحدت مذاهب اسلامی یک فریضه الهی و یک راهبرد اساسی دین اسلام است

آیت الله صفایی بوشهری:
وحدت مذاهب اسلامی یک فریضه الهی و یک راهبرد اساسی دین اسلام است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، صبح امروز دوشنبه به مناسبت میلاد پیامبر گرامی اسلام «صلی الله علیه و آله و سلم» و امام صادق «علیه السلام» و بزرگداشت هفته وحدت، آیت الله صفایی بوشهری از طریق ارتباط تصویری با علمای اهل سنت، شورای روحانیت، شورای افتای اهل سنت و جمعی از ائمه جمعه و جماعات اهل سنت استان بوشهر دیدار نمودند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در آغاز بیانات خود ضمن تبریک و گرامیداشت میلاد پیامبر گرامی اسلام «صلی الله علیه و آله و سلم» و امام صادق «علیه السلام» و هفته وحدت؛ توهین برخی نشریات فرانسه و حمایت رئیس جمهور این کشور از این عمل غیر انسانی را محکوم نموده و بیان داشتند: وحدت یک اصل اساسی و راهبردی اسلام است و سیره پیامبر گرامی اسلام «صلی الله و علیه و آله و سلم» و امام صادق «علیه السلام» نیز اینچنین بوده و بر آن تاکید داشته اند.

آیت الله صفایی بوشهری در ادامه مخالفان وحدت را هم صدا و همراه با اندیشه استکباری جهان غرب و رژیم صهیونیستی بر شمردند.

وی در ادامه، انقلاب اسلامی ایران را با هدایت های امام راحل عظیم الشأن «ره» و مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای «دامت برکاته العالیه» فراز با شکوه تجلی وحدت در تاریخ اسلام بیان نموده و اقدام برخی از افراد در راستای انکسار وحدت و ایجاد تفرقه را منافی روح توحید و سیره پیامبر گرامی اسلام «صلی الله علیه و آله و سلم» و آیات قرآن دانستند.

امام جمعه بوشهر در پایان بیانات خود از همه علما و عموم جامعه اهل سنت استان بوشهر، علمای شیعه، دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت، امام جمعه عسلویه و همه مسئولان تشکر و قدردانی نموده و همگان را بر استمرار و استحکام وحدت توصیه کردند.

در پایان این نشست مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر و علما و مسئولان حاضر در جلسه از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر جهت حضور در این نشست تشکر و قدردانی نمودند.

 

گزارش تصویری
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه