کد خبر : 192تاریخ ثبت : 1398/2/8 14:04:02
توجه به پژوهش و تولید علم در دانشگاه ها امری ضروری است


توجه به پژوهش و تولید علم در دانشگاه ها امری ضروری است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، توجه به پژوهش و تولید علم در دانشگاه ها را امری ضروری عنوان نمود و اظهار داشت: در دانشگاه ها باید به اساتید، هیئات علمی و دانشجویان توجه و از آنها حمایت شود که به تولید علم و سپس مرجعیت علمی برسیم.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری در دیدار جمعی از اعضای هیئت علمی، مدیران و کارکنان دانشگاه پیام نور استان بوشهر با بیان اینکه موضوع علم در شرایط کنونی جهان یک شرایط بسیار پیچیده ای دارد، اظهار داشت: الان علم در جهان غرب کاملاً تحت سلطه سرمایه داری است و چون علم اقتدار زا است به دنبال انحصار، اسارت و آپارتاید آن هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: جو حاکم بر دانشگاه های آنها، جو سکولاریسم است که انتهای آن، سودآوری برای سرمایه داران و کشورهای سلطه گر است و صهیونیسم نیز به شدت این کار را به صورت پنهان مدیریت می کند.

امام جمعه بوشهر گفت: اما اندیشه‌ی انسانی علم می گوید علم یک موهبت الهی است که خداوند در اختیار بشر گذاشته و محصولاتی که تولید می شود نباید انحصار شود و در اختیار همگان قرار گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه از دیدگاه اسلام، زکات علم، ترویج آن است، تأکید نمود: علم از آن انسانیت است نه از آن یک جغرافیا و این نگاه اسلام به علم است.

وی افزود: یک مملکت اگر بخواهد در نظام جهانی مؤثر باشد باید حتما در عرصه دانش، علم و فنآوری و محصولات دانش بنیان توانمند باشد.

آیت الله صفایی بوشهری گفت: الان در جهانِ دانش، نگاه امپریالیسم علمی حاکم است اما انقلاب اسلامی ایران آمده این نگاه را کنار بزند و علم را آزاد کند و در اختیار بشر قرار دهد.

 

گزارش تصویری
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه