کد خبر : 195تاریخ ثبت : 1400/6/20 12:31:40
سند جامع مساجد استان بوشهر رونمایی شد + تصاویر

در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر؛
سند جامع مساجد استان بوشهر رونمایی شد + تصاویر

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، پیش از ظهر امروز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر که با حضور حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، آیت الله صفایی بوشهری، استاندار و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد، از سند جامع مساجد استان بوشهر رونمایی به عمل آمد.

آیت‌الله صفایی بوشهری در این نشست با بیان اینکه شورای فرهنگی عمومی استان بوشهر در کشور زبانزد و الگو است، اظهار داشت: باید هر ماه جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر برگزار و تا اسفندماه 12 جلسه تشکیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با گرامیداشت روز ملی مبارزه با استعمار و سالروز شهادت رئیسعلی دلواری به پایتخت قرآنی استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: تعیین استان بوشهر به‌عنوان پایتخت قرآنی کشور آثار و برکات مهمی به‌دنبال دارد و یک افتخار بزرگ محسوب می‌شود.

امام جمعه بوشهر از ایجاد کمیته‌های تخصصی در پایتخت قرآن استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: طرح‌ها و برنامه‌های مهم و تاثیرگذاری در راستای تعیین استان بوشهر به‌عنوان پایتخت قرآنی تدوین و در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های فرهنگی کارهای ارزشمندی در استان بوشهر بر اساس پایتخت قرآنی انجام شده خاطر نشان کرد: امروز سند چشم‌انداز جامع مساجد استان بوشهر رونمایی می‌شود که در عرصه‌های محتوایی و فیزیکی مساجد اثربخش است.

آیت الله صفایی بوشهری تعداد مساجد استان بوشهر را یک‌هزار 750 مسجد اعلام کرد و گفت: بر اساس سند چشم‌انداز جامع مساجد استان بوشهر هر سه ماه باید 50 مسجد نمونه و الگو انتخاب و به جامعه معرفی شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه سالانه 200 مسجد نمونه در استان بوشهر بر اساس شاخص‌های سند چشم‌انداز جامع مساجد انتخاب و معرفی شود افزود: علاوه بر شورای حل اختلاف، مساجد شهرها و روستاهای استان عرصه حل اختلاف محلی می‌شود.

امام جمعه بوشهر ارتقا پژوهش با مدیریت جهاد دانشگاهی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: تیم پژوهشی با همکاری دیگر نهادها و سازمان‌های فرهنگی تشکیل و طرح‌های مورد توجه تدوین و به شورای فرهنگ عمومی ارائه کند.

وی با بیان اینکه هیچ مسجدی در استان نباید بدون روحانی باشد تصریح کرد: برپایی قرآن، دعا و دیگر برنامه‌های دینی و مذهبی ویژه دانش آموزان در فضای مجازی باید در دستور کار اداره کل آموزش و پرورش این استان قرار بگیرد.

آیت الله صفایی بوشهری قرار گرفتن دانش‌آموزان، والدین و آموزش و پرورش در تراز انقلاب اسلامی را یکی دیگر از برنامه‌های تدوین شده دانست و تأکید کرد: مسجد در فضای مجازی دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید باید در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش استان بوشهر قرار گرفته شود.

گزارش تصویری
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه