کد خبر : 196تاریخ ثبت : 1400/6/20 12:54:57
مجتمع بزرگ قرآنی جنوب ایران در بوشهر ساخته می‌شود + تصاویر

آیت الله صفایی بوشهری در نشست با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور:
مجتمع بزرگ قرآنی جنوب ایران در بوشهر ساخته می‌شود + تصاویر

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت‌الله صفایی بوشهری صبح امروز در نشست با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به جایگاه این سازمان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و دینی اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی پرچم‌دار تبلیغ اسلام ناب محمدی (ص) و مدافع آرمان و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی خط مقدم دفاع مقدس فرهنگی است افزود: این سازمان ستاره پر فروغ و بی‌غروب ارائه اسلام انقلابی است و تاکنون طرح‌های مهمی با موفقیت اجرا کرده است.

امام جمعه بوشهر، قرآن کریم را نجات‌بخش انسان از گناهان و رسیدن به کمال در عرصه‌های گوناگون دانست و بیان کرد: انسان بدون قرآن بدون هدایت و این کتاب آسمانی و عرشی در همه عرصه‌های معماری شخصیتی، اعتقادی، رفتاری، اخلاقی و تحوّل‌آفرینی اجتماعی تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه مردم استان بوشهر از دیرباز با قرآن کریم انس داشته‌اند و قرآن محوری از ویژگی‌های مردم این استان است خاطر نشان کرد: تجلی قرآن در زندگی مردم اثرگذار است و در این راستا استان بوشهر دارای سابقه قرآنی درخشان و تابناک در عرصه علمی و عملی است.

آیت الله صفایی بوشهری، کتابت و هنر قرآنی استان بوشهر را از دیگر ویژگی‌های این استان دانست و افزود: استان بوشهر دارای سبک و مدل خاصی در عرصه قرآنی است و آیت‌الله معتقد اهرمی در این حوزه از جایگاه مهمی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر انس همه مردم با قرآن کریم را از ویژگی‌های این استان دانست و تصریح کرد: برای نخستین بار در کشور، استان بوشهر به‌عنوان پایتخت قرآنی تعیین و معرفی شد که نشان از جایگاه بالای استان در این حوزه است.

امام جمعه بوشهر از تدوین سند چشم‌انداز قرآنی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: نامگذاری پایتخت قرآنی سرآغاز اجرای کارهای بزرگ در حوزه‌های قرآن و توسعه و پیشرفت بر اساس برنامه‌های علوم دینی است.

وی از ساخت مجمع بزرگ قرآنی جنوب کشور در بوشهر خبر داد و گفت: این مجمع دارای سالن آموزش، قرائت، هنر کتابت، کتابخانه تخصصی و موزه قرآنی است که امید می‌رود عملیات آن آغاز شود.

امام جمعه بوشهر بر توجه به زیرساخت‌های قرآنی بوشهر تأکید کرد و افزود: راه‌اندازی گردشگری قرآنی با توجه به ظرفیت استان بوشهر باید مورد توجه قرار بگیرد.

در پایان این نشست با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از اساسنامه و شیوه نامه مجمع قرآنیان استان بوشهر رونمایی به عمل آمد.

گزارش تصویری
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه