کد خبر : 21تاریخ ثبت : 1393/11/20 01:39:08
کتاب جنگ نرم

کتاب جنگ نرم

نام کتاب: جنگ نرم
ناشر: والانگار
مولف: آیت الله صفایی بوشهری
چاپ اول1392
ویراستار: محسن نژادامان ارشاد
صفحه آرا: محسن نژادامان ارشاد
حروف چینی و تایپ: کیوان عمادی
گرافیک: علی.ص

خلاصه ای از کتاب:

از دیرباز «جنگ نرم» مستقلاً یا به عنوان زمینه ساز و یا مکمّل «جنگ سخت» در اندیشه سردمداران سلطه‌گر مطرح بوده است.                                                                

 با تجربه و بررسی‌های آماری و جامعه‌شناسی و روان‌شناسی جامعه‌ی مورد تهاجم و تحوّلات فکری جوامع انسانی و پیدایش سازمان‌های مختلف ملی و بین‌المللی ضدجنگ و پرهزینگی و تلفات فراوان نیروی انسانی و ایجاد عکس‌العمل‌های مقاومتی مردمی، اندیشمندان جهان سلطه به این نتیجه رسیدند که باید به «جنگ نرم» توجه ویژه و استراتژیک نمود و با آن جغرافیایی مورد تهاجم را از هویت دینی، ملی، فرهنگی و مقاومتی خود جدا ساخته و استحاله شخصیتی نمود و آن جامعه را با یک برنامه‌ریزی خاموش و نرم‌ دگرگون و وابسته و تابع فرهنگ مهاجم ساخته سپس جغرافیای هدف بدون نبردهای سخت، براندازی سیاسی کرده و وابسته و سرسپرده خود نماید.

به این جهت اتاق فکرهای کارشناسی، طراحی و مدیریت پنهان ایجاد نمودند و فصل نوینی در نبردهای سلطه‌گرانه در تاریخ به وجود آوردند و نتیجه آن، هم اینک وابستگی و سقوط آرام سیاسی برخی کشورها در جهان می‌باشد.

ایران اسلامی با انقلاب شکوهمند خود، طلوع خورشید بیداری و حاکمیت، مدیریت و تمدّن اسلامی در جهان آفرید؛ زیرا ماهیت و جوهره نظام اسلامی، افشای ماهیت جهان‌خواران و جنایات تاریخی آنان و ایجاد حاکمیت دینی و عدالت‌گستری در نظام نوین جهانی است؛ بنابراین طبیعی است که جهان سلطه به اقتضای خوی استعمارگرانه خود قطعاً در مقام مقابله با این انقلاب با انواع تهاجم نرم و سخت قرار ‌گیرد.

تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گواه صادق این نوع برخورد خصمانه و غیرانسانی جهان استکبار به سردمداری آمریکا و کشورهای اقماری آن مانند انگلیس و رژیم اشغالگر قدس و اتحادیه اروپایی و سرسپردگان منطقه‌ای آن می‌باشد.

شکست آنان در هشت سال دفاع مقدس موجب شد که آنان بر مؤلفه‌ی تهاجم نرم که از اول انقلاب اجرا کرده بودند توجه بیشتری کنند و آن را به عنوان اولویت اوّل خود در عرصه برخورد خصمانه و غیربشری در دستور کار خود قرار دهند و آن را مدیریت و اجرایی کنند.

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (دامت‌برکاته العالیه) با درایت و دوراندیشی خویش، این طراحی را افشا و بارها بر برخورد مناسب با این پدیده پیچیده و مرموز و خاموش و براندازانه تأکید داشتند.

این کتاب مشتمل بر پنج گفتار پیرامون تهاجم نرم، دیدگاه قرآن در مقابل تهاجم نرم، فضای سایبر؛ میدان جنگ نوین، پدافند غیر عامل و حفاظت و اطلاعات؛ پایه امنیت پایدار می‌باشد که محصول سخنرانی‌های حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر می‌باشد.

دانلود بخشی از کتاب