کد خبر : 22تاریخ ثبت : 1393/11/20 12:16:52
کتاب ولایت مداری تنها حجت سیاسی

کتاب ولایت مداری تنها حجت سیاسی

نام کتاب: ولایت مداری تنها حجت سیاسی
ناشر:والانگار
مولف:آیت الله صفایی بوشهری
چاپ:دوم، 1392
ویراستار: علی اصغر کریم خانی
حروف چینی و تایپ: کیوان عمادی
گرافیک: علی.ص

خلاصه ای از کتاب:

بسم الله الرحمن الرحیم

«اَلْحَمْدُ للهِ رَبِّ الْعالَمِینَ وَ صَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ المَعْصُومین، سِیَّمابَقیَّةِ اللهِ فِی الأَرَضینَ وَ لَعَنَةُ الله أَعْدائِهِمْ أَجْمَعینْ»

بازکاوی تاریخ برای شناخت عمیق و صحیح علل حوادث گذشته و عبرت آموزی از آن، یکی از مهمترین و باارزش‌ترین راهکارهای کشف حقایق و طریق هدایت است.

 

نگاه به تاریخ در هر سه شیوه: تاریخ نقلی، تاریخ علمی و فلسفه تاریخ می‌تواند به انسان قدرت شناخت گذشته و بصیرت در حال و آینده دهد. مطالعه تاریخ همواره برای انسان، شیرین، جذاب و آموزنده بوده است.

 

کتاب حاضر مجموعه سخنرانی‌هایی است که خداوند توفیق داد تا در یکی از برهه‌های حساس تاریخ انقلاب اسلامی ایران به تناوب مطرح نموده و با نگاه آسیب‌ شناسانه و پژوهش در عرصه جامعه شناسی و روانشناسی جریان‌ها و شخصیت‌های جبهه دین ستیزی و بر اساس فقه حکومتی تحقیق و به آن بپردازم. شایان ذکر است که اصل اساسی سیاست اسلامی «ولایتمداری» است که به عنوان شاخص محوری قضاوت‌های تاریخی و تنها حجت سیاسی اسلامی در نظام معرفتی اسلام می‌باشد.

 

بی‌تردید هم‌اینک تنها حجت سیاسی الهی «ولایتمداری» است که تجلّی ولایت در وجود مبارک مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (دامت برکاته العالیه) تحقق یافته است.

این کتاب  دارای چهار بخش از دوران سیاسی صدر اسلام با نگاه آسیب شناسانه از زاویه دید ولایتمداری و سپس بخش دیگر در معرفی ولایتمداران و ولایت گریزان و در آخر یک خاتمه پیرامون نتایج تحقیقی آن دوران جهت عبرت آموزی و بصیرت معرفتی و سیاسی در شرایط معاصر می‌باشد.

 

در پایان از زحمات فاضل محترم حجت الاسلام والمسلمین کریم خانی (زید عزه) و همکاران محترم ایشان در تنظیم این کتاب تشکر و قدردانی می نمایم.

 

ظهور حضرت بقیة الله الأعظم (روحی فداه) و طول عمر باعزت و صحابت حضرت رهبر امام خامنه‌ای (دامت برکاته العالیه) و توفیقات روز افزون برای خدمتگزاران از خداوند رحمان مسألت می‌نمایم و یاد و خاطره شهداء و امام شهدا را گرامی می‌دارم.

 

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي هَدَانَا لِهَذَا وَمَا كُنَّا لِنَهْتَدِيَ لَوْلَا أَنْ هَدَانَا اللَّهُ

صفایی بوشهری

دانلود بخشی از کتاب