نسخه چاپي
استان بوشهر به قطب توسعه و فناوری خلیج فارس تبدیل شود
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، صبح امروز مجموعه آموزشی گلشن دانش پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر با حضور حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افتتاح گردید.
كدخبر: id-109
تاريخ: 2015-09-14 09:38:32

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در آئین افتتاح این مجموعه آموزشی فرمودند: جنگ آینده جهان نبرد علمی است از این رو باید در زمینه های علمی مختلف از جمله علوم پایه، انسانی و حوزه های علوم تجربی سرمایه گذاری جدی صورت بگیرد.

 ایشان افزودند: توانمندی در عرصه مدیریت علمی گام نخستین در جهت اقتدار علمی محسوب می شود.

 نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر افزودند: سهم اعتبارات ارزش افزوده و حق آلایندگی استان بوشهر در سال جاری هفت هزار میلیارد ریال است که اختصاص بخشی از این اعتبار به حوزه علم و فناوری می تواند نقش چشمگیری در رشد علمی استان بوشهر داشته باشد.

 حضرت آیت الله صفایی بوشهری در همین رابطه ادامه دادند: لازم است که سهم حوزه علم و فناوری این استان از اعتبارات ارزش افزوده و حق آلایندگی مشخص شود.

 نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر بیان داشتند: اعتبار عمرانی ساخت مجموعه 24 هکتاری پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر 125 میلیارد ریال است که این هزینه برای احداث این مجموعه بسیار اندک است و باید برای افزایش این میزان اعتبار تلاش جدی صورت گیرد.

 حضرت آیت الله صفایی بوشهری یادآورشدند: برای رونق هر چه بیشتر فعالیت های پارک علم و فناوری بوشهر باید نگاهی آینده نگر برای نیم قرن ترسیم شود.

 ایشان اظهار داشتند: استان بوشهر با ظرفیت های بالقوه ای که دارد باید در ابتدا به قطب توسعه و فناوری خلیج فارس و سپس به ترتیب زمینه تبدیل آن به قطب علمی خاورمیانه و جهان فراهم شود.

 نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر تنظیم سند توسعه علمی استان بوشهر با نگاه بین المللی اظهار داشتند: آینده جهان آینده ای هسته ای، بیوتکنولوژی، فناوری نانو و انرژی های هیدروکربنی است از رو این سرمایه گذاری در چنین زمینه هایی ضرورت دارد.

 ایشان با اشاره به این که استان بوشهر دومین استان جوان کشور است، بیان داشتند: این استان دارای ظرفیت فراوانی است و باید تا جایی رشد کند که در میزان پذیرش دانشجویان آن در کنکور سراسری جزو پنج استان برتر کشور باشد.

 حضرت آیت الله صفایی بوشهری یادآور شدند: این استان درعرصه تجارت سابقه 300 سال کار علمی دارد و در سال 1305 نخستین استانی بود که درخواست بندر آزاد را داشته است.