نسخه چاپي
اشتغال جوانان اولویت کاری مسئولان در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی باشد
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت‌الله صفایی‌بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه فضائل اخلاقی و توجه به سبک زندگی اسلامی باید در دستور کار مردم قرار داشته باشد، اظهار داشتند: یکی از فضائل اخلاقی که در زندگی الهی تأثیر‌گذار بوده سخاوت و بخشش است.
كدخبر: id-140
تاريخ: 2016-03-19 09:09:41

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه انسان‌های بزرگ و نیک‌اندیش رسیدگی به نیازمندان را کاری مهم می‌شمارند، اضافه کردند: انسان‌های بزرگ رسیدگی به فقرا را بسیار خوشحال‌کننده می‌دانند، در حالیکه افراد کوچک نفس به اموال خود افتخار و آن را نشانه بزرگی خود می‌دانند.

امام جمعه بوشهر تأکید کردند: در آستانه سال جدید رسیدگی به نیازمندان باید در دستور مومنان قرار گیرد به‌گونه‌ای که افراد بزرگ اندیشه در این ایام رسیدگی به فقرا و نیازمندان و خدمت بی‌منت به این افراد سرلوحه کار خود قرار می‌دانند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تأکید بر باقی ماندن روحیه انقلابی در حوزه‌های علمیه افزود: ماندن روحیه انقلابی در حوزه‌های علمیه نیازمند اندیشه، تدبیر و برنامه‌ریزی دقیق است.

ایشان حوزه‌های علمیه را سرچشمه رود خروشان انقلاب دانستند و ادامه دادند: حرکت امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی از حوزه‌های علمیه آغاز و به دیگر مراکز و فضاها گسترش یافت.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه زدودن روحیه انقلابی از حوزه‌های علمیه از اندیشه‌های جهان استکبار است، تأکید کردند: به همین دلیل رهبر معظم انقلاب بر انقلابی ماندن حوزه‌ها تأکید کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر به 29 اسفندماه سالروز ملی شدن صنعت نفت اشاره کردند و فرمودند: ملی شدن صنعت نفت با تلاش مصدق و نیروهای مذهبی مانند آیت‌الله کاشانی کاری بزرگ و مهم در مقابل سیاست‌های غارتگرانه استعمار بود.

آیت الله صفایی بوشهری با تأکید بر توجه به اقتصاد دانش‌بنیان بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی افزودند: فروش نفت خام کار درستی نیست که در این حوزه نیاز است صنایع فرآوری و پایین دستی بر اساس اقتصاد مقاومتی توسعه یابد.

ایشان با تأکید بر توجه به اشتغال جوانان بیان کردند: حل مشکلات اقتصادی به ویژه معضل اشتغال جوانان باید در اولویت برنامه‌های مسئولان در طرح‌های اقتصاد مقاومتی قرار گیرد.
انتهای پیام/