نسخه چاپي
انعقاد تفاهم‌نامه بین تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و ‌نماینده ولی فقیه در بوشهر
به گزارش خبرگزاری تسنیم در مراسمی بعدازظهر امروز با حضور رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تفاهم‌نامه فرهنگی استان بوشهر منعقد شد.
كدخبر: id-164
تاريخ: 2017-01-14 13:51:54

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در آیین انعقاد این تفاهم‌نامه فرهنگی با بیان اینکه فرهنگ نقش مهم و تاثیرگذاری در توسعه و پیشرفت دارد، اظهار داشت: زیر‌ساخت توسعه بر اساس ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها توجه به فرهنگ است که در این راستا  نیاز به طراحی و تدوین برنامه فرهنگی است.

حجت‌الاسلام احمد واعظی با بیان اینکه در مسیرهای توسعه  توجه به زیرساخت‌های فرهنگی حائز اهمیت است، افزود: در مسیرهای پیشرفت و توسعه پیامدهای فرهنگی آن نقش بسزایی در رشد و توسعه دارد  که مدیران دستگاه‌های اجرایی باید نگاه ویژه‌ای نسبت به ارزش ‌های فرهنگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر همدلی مسئولان و مردم  بسیار مطلوب است، افزود: با وجود همدلی و تعامل میان مردم و مسئولان آرامش در بین مردم استان بوشهر برقرار است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با تاکید بر این نکته که تربیت طلاب فهیم ضامن رشد و تعالی جامعه است تصریح کرد: تربیت طلاب فهیم، آگاه، زمان شناس و با تدبیر ضامن رشد و تعالی جامعه است.

واعظی تاکید کرد: اگر ما دلسوز فرهنگ دینی و اسلام هستیم باید در تربیت فضلای متدین آگاه و عالم تلاش کرده و فضای مناسب برای فعالیت سربازان اسلام و قرآن برای فعالیت فرهنگی فراهم شود.

امام جمعه بوشهر نیز با اشاره به نقش مهم فرهنگ  دینی در توسعه و پیشرفت افزود: استان بوشهر از دیر باز به عنوان یک استان فرهنگی شناخته شده بود بگونه‌ای که افق فرهنگ ملی از بوشهر به استان‌های همجوار و فرهنگ اسلامی از بوشهر به کشورهای همجوار مورد استقبال قرار می‌گرفته است.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری با بیان اینکه مردم این استان همواره با فرهنگ دینی مانوس بودند، خاطرنشان کرد: سرمنشا بسیاری قوی در امور فرهنگی اصحاب فرهنگی است که باید سند فرهنگ عمومی استان بوشهر بر این اساس طراحی و تدوین شود.

نماینده ولی فقیه با اشاره به طراحی برنامه‌های فرهنگی استان بوشهر گفت: براساس طراحی‌های انجام شده تفاهم‌نامه‌ای با دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با دفتر نماینده ولی فقیه در استان بوشهر منعقد می‌شود.

در این نشست با حضور حجت‌الاسلام احمد واعظی و آیت‌الله صفایی بوشهری، تفاهم‌نامه فرهنگی تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و دفتر نمایندگی ولی فقیه در بوشهر منعقد شد.
انتهای پیام/